Životopis Shannen

7. dubna 2010 v 15:45 | *Shann(Ája)* |  About Shannen
dohertyshannen
Shannen se narodila v Memphisu ve státě Tennessee 12.4.1971.Její otec pracoval chvíli v bance a její matka vlastnila kosmetický salon.1978 se její celá rodina přestěhovala do Los Angeles,kde začal její otec podnikat.Její matka se jmenuje Rose a její otec Tom Doherty.Shannen má staršího bratra Seana,je o 5 let starší než ona.Už od dětství se chtěla stát herečkou.V 10 letech si zahrála v seriálu "Otec Murphy".

Vždy byla vynikající studentkou se skvělými výsledky a zapojovala se do různých hereckých soutěží apod. V soukromí byla spíše samotářka."Měla jsem více zábavy sama než s ostatními," říká.

V 11 letech si zahrála v "Little House: A New Begginning" jako Jenny Wilder.Pak hrála v seriálu "Our House" s Deidre Hall a Wilford Brimley.Potom šla už z role do role.Zahrála si po boku Sarah Jessicy Parker v "'Girls Just Want To Have Fun" a na to v "Heathers".

Shannen skutečný úspěch nastal v 1990,kdy ji bylo 19 let.Zahrála si v oblíbeném seriálu Beverly Hills 90210,kde hrála Brendu Walsh,která byla dospívající dvojče Brandona Walshe(Jason Priestley).Roku 1994
Shannen odchází z Beverly Hillsu…

1998 byla obsazena jako Prue Halliwell v seriálu Čarodějky,seriál o 3 sestrách,které zachraňují nevinné.Zahrála si po boku Alyssy Milano a Holly Marie Combs(její nejlepší přítelkyně).Po 3sériich odešla pracovat na ostatních projektech jako jsou filmy. Režíserovala 3 epizody Čarodějek.Po odchodu z Čarodějek učinkovala ve čtyrech filmech "'The Rendering" (AKA: 'Portrait of Murder'),(Portrét zločince),"Another Day"(Jiný den) ,"The Battle of Mary Kay"(Válka Mary Kay) a "Night Light" (AKA: 'View of Terror'),(Vyhlídka strachu).

Po té se vrátila k televizi a stala se uvaděčkou pořadu "Scare Tactics". v roce 2004 hrála v seriálu "North Shore" a v roce 2005 v seriálu "Love, Inc." Od té doby se Shannen daří a stále se pohybuje mezi televizí a filmem. Její televizní show, kterou sama uváděla s názvem "Breaking Up With Shannen Doherty" v té pomáhá lidem ukončit, nebo naopak napravit jejich vztahy. Pracuje na dalším novém projektu, kde bude jen produkovat. Je velký zájem o její
práci v zákulisí.

Krátce před tím než odešla z "Beverly Hills" (1993) uzavřela sňatek s Ashley Hamiltonem, pět měsíců na to se rozvedli, protože Shannen Doherty cítila, že se k sobě nehodí a navíc se vídali jen párkrát za týden. Shannen se znovu vdala 24. ledna 2002 v Las Vegas za Richarda Solomona, obřad probíhal v tajnosti jen v kruhu rodiny a blízlých přátel. Vydrželi spolu 9 měsíců, ale svoje manželství ukončili až v roce 2003, přesto však zůstali dobrými přáteli. V současné době je ve vztahu s fotografem Kurtem Iswarienkem.

Začátkem listopadu 2010 zemřel Shannen otec Tom Doherty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blouci 007 Blouci 007 | Web | 10. dubna 2010 v 14:08 | Reagovat

super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

 ©Dohertyshannen.blog.cz
©My source→shando.info
                   →charmed.hu
                   →twitter.com
                       →and other site